Materiały budowlane w Lublinie

VIEGA Profipress G technologia zaprasowywania w instalacjach gazowych.

Jako jedna z nielicznych firm w woj. lubelskim posiadamy w ofercie maszyny zaciskowe  Viega do zaprasowywania w instalacjach gazowych.

Firma Viega jako pierwsza wprowadza na polski rynek technologię zaprasowywania w instalacjach gazowych.  System ten jest perfekcyjną alternatywą do lutowania. Ponadto jest to duża oszczędność czasu aż do 50%.

.

 Wystarczy wykonać 3 czynności.
1. Po docięciu rury montuje się złączkę,
2. Następnie kontroluje się  głębokość wsunięcia
3. Na koniec używamy zaciskarki. Wystarczy ją przyłożyć, zacisnąć i gotowe.

.

Uniwersalny system Profipress G oferuje szeroki wybór złączek z miedzi,a także gwintowanych kształtek z brązu o średnicach
od 12 do 54 mm.


.

.
Maszyny zaciskowe Viega wykonują dwa zaciski jednocześnie aby zagwarantować trwałą stabilność. Jeden zacisk jest przed i drugi za karbem. Dzięki temu praca przebiega błyskawicznie, nie ma również ryzyka pożaru.

.

Złączki zaprasowywane Viega oferują wysoki czynnik bezpieczeństwa: PROFIL SC- CONTUR, który działa ze sprzężonym  powietrzem jak również z wodą.  W przypadku niezaprasowania wykonując próbę szczelności na “sucho” następuje spadek ciśnienia w całym zakresie od 22 mbar do 3 bar. Natomiast w przypadku wykonywania próby szczelności z wodą w zakresie ciśnienia od 1 do 6,5 bar woda w widoczny sposób wypływa z niezaprasowanych złączek.

.

.

Zaletą złączek Viega jest również cylindryczny kształt wejścia rury. Zapobiega on uszkodzeniu elementu uszczelniającego podczas montażu.

.

 

Teraz zamiast butli z tlenem, czy gazem, zamiast palnika, wystarczy jedna z trzech zaciskarek Viega. W technice zaprasowywania wystarczy jedna maszyna zaciskowa.  Eliminuje to konieczność uciążliwego transportu,  jak również koszty eksploatacji akcesoriów do lutowania i butli gazowych.

Maszyny zaciskowe Viega są lekkie, bezpieczne, szybkie i niemalże nie wymagają konserwacji.