Materiały budowlane w Lublinie

Ultraplan Eco Mapei

Ultraplan Eco 23kg int

Ultraplan Eco firmy Mapei to  samopoziomująca, szybkowiążąca oraz  szybkoschnąca cementowa masa szpachlowa do podłoży,która charakteryzuje się bardzo niską emisją lotnych substancji organicznych (VOC). Przeznaczona do stosowania w warstwach od 1 do 10 mm.

Zastosowanie :


Ultraplan Eco przeznaczony jest do wyrównywania istniejących jak również nowych podłoży wewnątrz budynków . Podłoża te jednak nie mogą być  narażone na działanie wilgoci. Produkt może być stosowany również w miejscach narażonych na duże obciążenia i intensywny ruch.

Na warstwie Ultraplan Eco można przyklejać  okładziny, kamień naturalny, płytki ceramiczne, posadzki drewniane, linoleum,PVC,  wykładziny tekstylne itp. Ultraplan Eco można wylewać na podłoże ręcznie bądź  przy użyciu pompy tak, aby nie przekroczyć dopuszczalnej grubości warstwy, tzn. 10 mm.  Nadaje się do stosowania na podkładach z ogrzewaniem podłogowym.  Podobnie jak w przypadku produktu Ultraplan przy układaniu okładzin drewnianych minimalna grubość warstwy zaprawy powinna wynosić 3 mm.

Uwaga! Ultraplan Eco może być stosowany wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych.

Dane techniczne
Maksymalny czas użytkowania:
20-30 minut.

Grubość nakładanej warstwy: od 1 do 10 mm.
Obciążenie ruchem pieszym: po około 3 godzinach.
Czas oczekiwania przed montażem okładzin: 12 godzin (24 godziny dla podłóg drewnianych).
Kolor: szary.
Nakładanie: wylewanie ręczne lub pompą (rozprowadzanie raklą).
EMICODE: EC1PLUS R — bardzo niska emisja.
Przechowywanie: 12 miesięcy.

Zużycie
1,6 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.

Opakowania
worki 23 kg.