Materiały budowlane w Lublinie

PŁYTA BUDOWLANA WIM PLATTE SYSTEM

Płyta budowlana WIM PLATTE  jest to  wielofunkcyjny, nowoczesny wyrób – lekki, czysty, łatwy do transportu jak również prosty i szybki w obróbce. Płyta jest  niezwykle trwała.  Jest coraz chętniej stosowana w budownictwie zarówno przy pracach remontowych jak i aranżacji nowych pomieszczeń. 

Płyta budowlana WIM PLATTE jest idealnym elementem nośnym który składa się z rdzenia wykonanego z polistyrenu ekstrudowanego (tzw XPS) zbrojonego z obu stron siatką z włókna szklanego oraz  pokrytym specjalną zaprawą cementowa wzbogaconą żywicami syntetycznymi.

  • Jest odporna na działanie wody
  • Odznacza się dużą wytrzymałością na obciążenia oraz sztywnością wykonanej konstrukcji.
  • stanowi doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną.

Płyta budowlana WIM PLATTE idealnie nadaje się do stosowania w miejscach narażonych na intensywne działanie wilgoci np. w łaźniach parowych.

Płyta jest niezwykle łatwa w obróbce. Dzięki niej  można w prosty sposób wykonać dowolnie zaprojektowaną łazienkę, nadać jej różne kształty, od prostych kątów aż po formy półokrągłe. Jest doskonała do obudowy urządzeń sanitarnych (brodzików, wanien, podtynkowych systemów instalacyjnych) jako bezpośrednie podłoże pod okładziny z płytek ceramicznych, mozaiki, tynki strukturalne bądź powłoki malarskie.

.
WIM PLATTE może być również stosowana jako materiał do konstruowania półek , blatów pod umywalki, stopni, siedzisk  bądź innych  elementów stanowiących jednocześnie wyposażenie pomieszczeń. Płytę tą można również wykorzystać do estetycznej obudowy rur odpływowych, przewodów czy pionów wodno-kanalizacyjnych.

Duża wytrzymałość oraz  sztywność wykonanych z płyty budowlanej konstrukcji łącznie z odpowiednim systemem mocującym sprawia, że dobrze sprawdzają się one również przy wykonywania suchej zabudowy, w tym przy wznoszeniu ścian i ścianek działowych.
Płyta może być również wykorzystana do wyrównywania powierzchni ścian. Eliminuje to konieczność stosowania ciężkich i czasochłonnych w obróbce tradycyjnych cementowych zapraw wyrównujących, czy również tynków gipsowych.
Płyta budowlana WIM stanowi idealne podłoże pod okładziny z płytek ceramicznych, również pod dekoracyjne masy szpachlowe.

W siedzibie naszej firmy posiadamy ekspozycję płyty WIM PLATTE SYSTEM. Zachęcamy do odwiedzin.

2015-03-27 11.5a2     2015-03-27 11.a52

wim