Materiały budowlane w Lublinie

Mapei Mapelastic A+B Dwuskładnikowa elastyczna izolacja przeciwwodna

Mapelastic

Mapelastic jest dwuskładnikową masą uszczelniającą, wyprodukowaną na bazie cementu z dodatkami specjalnych kruszyw, odpowiednich domieszek oraz polimerów syntetycznych. Jest to produkt dostępny w zestawie złożonym z komponentu A, w worku 24 kg i komponentu B, w kanistrze o pojemności 8 litrów.

Po odpowiednim wymieszaniu składników A i B hydroizolacja Mapelastic przeznaczona jest do zabezpieczania powierzchni poziomych i pionowych przed niepożądanym działaniem wody szczególnie na tarasach, balonach, w basenach czy kabinach prysznicowych wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Mapelastic jest produktem o bardzo dobrych właściwościach przyczepnych do wszystkich podłoży budowlanych tynków, posadzek, starych płytek czy lastryko jak również konstrukcji metalowych lub szklanych. Po wyschnięciu tworzy bardzo elastyczną, odporną na wodę i chemikalia warstwę hydroizolacji dzięki czemu zabezpiecza podłoża i pozwala na utrzymanie ich w dobrej kondycji przez długi czas. Podłoża chłonne przed wykonaniem warstwy izolacyjnej należy zwilżyć wodą. Mapelastic należy nakładać warstwą o grubości maksymalnie 2mm za pomocą pacy stalowej lub poprzez natrysk.

Podczas wykonywania hydroizolacji dopuszczalne jest zatopienie w niej siatki z włókna szklanego w celu ograniczenia zużycia produktu jak również w celu wzmocnienia podłoża. Mapelastic należy zabezpieczyć przed opadami deszczu przez 24 godziny po nałożeniu. Płytki ceramiczne lub kamień naturalny należy układać, przy użyciu zapraw klejowych o wysokich parametrach, po całkowitym wyschnięciu hydroizolacji Mapelastic tj. po minimum 4 dniach.

Temperatura stosowania – 8-30 stopni C
Wydajność - ok 1,7kg / 1mm / m2
Grubość jednej warstwy – od 1 do 2mm
Całkowity czas schnięcia – 4 – 5 dni
Montaż okładzin ceramicznych – po 4 – 5 dniach
Opakowania – zestaw 32 kg (komponent A 24kg i komponent B 8kg)
zestaw 16 kg (komponent A 12kg i komponent B 4kg)
Przechowywanie – komponent A 12 miesiące od daty produkcji
komponent B 24 miesiące od daty produkcji