Materiały budowlane w Lublinie

MAPEBAND

mapeband-i-tasma

Taśma uszczelniająca Mapei MAPEBAND jest  odporna na alkalia. Przeznaczona do szczelin dylatacyjnych i naroży. Idealna do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Zastosowanie:

Taśma ta znajduje zastosowanie przy uszczelnianiu szczelin dylatacyjnych na tarasach oraz balkonach itp., przed wykonaniem warstw izolacyjnych z Mapelastic lub Mapelastic Smart. Nadaje się także do wykonywania uszczelnień naroży (łączeń ścian i podłóg) w pomieszczeniach mokrych,wilgotnych a także w miejscach, gdzie będą wykonywane powłoki z Mapegum WPS, Mapelastic, Mapelastic Smart, z zastosowaniem wewnętrznych oraz zewnętrznych narożników Mapeband.

Do uszczelniania odpływów przy kratkach ściekowych oraz przepustów rur i instalacji w łazienkach, natryskach, kuchniach itp., powinno się stosować specjalne mankiety uszczelniające Mapeband.

Taśma ta może być używana do uszczelniania przerw dylatacyjnych między prefabrykowanymi płytami elewacyjnymi.
Uwaga: połączenia fragmentów Mapeband trzeba sklejać przy użyciu Adesilex T Super, Adesilex LP bądź  preparatu, z którego wykonujemy warstwę uszczelniającą, tzn. Mapelastic, Mapelastic Smart, Mapegum WPS.

 

Dane techniczne
Długość:
50 m.

Szerokość: 120 mm.
Maksymalne wydłużenie: > 400%.

Opakowania
rolki 50 mx12 cm,

mankiety uszczelniające: 118×118 mm i 300×300 mm,
narożniki wewnętrzne 90°,
narożniki wewnętrzne 270°.